Банер

Звернення президента компанії «ЯРОС» Олександра Чернецького до сільськогосподарської спільноти України

Я не хочу писати стандартні речі. Типу біотехнології — невід’ємна складова сучасного сільського господарства, чи їх використання — ознака високотехнологічності господарства. Я викладу власне бачення біотехнології у сучасному сільському господарстві.

 

Моя історія почалася в 2001 році, коли вперше прийшла думка — чому людина в сільському господарстві не може досягнути рівня ефективності природи. При рекордних урожаях рівень вирощеної вегетативної маси не може навіть наблизитися до рівня природного. Наступним запитанням було, як такі ефективні інструменти природи перенести в сільське господарство, зробити їх технологічними, щоб ними міг скористатися виробник із середньою кваліфікацією.

З того часу минуло 16 років, які я присвятив пошуку відповіді на ці та нові запитання, що виникали на моєму шляху. Він був нелегким, але дуже цікавим.

Головний висновок, який я виніс, — різниця сільського господарства і природи — в ЛЮДИНІ.

Людина присутня тільки в сільському господарстві, вона вибирає агротехніку, насіння, добрива, захист і цим створює власну технологію. І цих технологій стільки, скільки людей, які приймають рішення у сільському господарстві.

А у природи людини немає, і технологія одна. Але якщо найкращі технології сільського господарства не досягають рівня природи, значить всі вони містять спільні помилки, і причина їх — людина. І коли не вродило, то не погоду треба винити, а людину, оскільки при однаковій погоді не вродило тільки на полі, а там, де немає людини — в лісі, степу і на болоті, — вродило.

У чому різниця технології природи і технології людини? У ставленні до ролі мікроорганізмів в отриманні врожаю! Людиною їх роль нехтується. Що проявляється у нехтуванні ролі ґрунту, який є головною домівкою мікроорганізмів. Деякі «горе агрономи» взагалі трактують ґрунт як субстрат, насичений ґрунтовим розчином. А для природи — ґрунт живий організм та поліунікальний, що підтверджується власною ДНК!

У процесі ґрунтоутворення беруть участь бактерії, водорості, лишайники, амеби, мікронематоди, джгутикові, війчасті, гриби й актиноміцети. Є дані про присутність у ґрунтах неклітинних форм мікроорганізмів (вірусів, бактеріофагів).

Основна маса мікроорганізмів зосереджена в горизонті поширення кореневих систем на глибині 10-20 см. Їх чисельність в 1 г ґрунту становить десятки і сотні мільйонів штук. Загальна маса мікроорганізмів орного горизонту (25-30 см) становить близько 10 т/га.

Високородючі окультурені ґрунти містять найбільше мікроорганізмів. Людина, яка вносить у ґрунт всіх компонентів за весь вегетативний період менше 10 % маси мікроорганізмів, вступає у протиріччя з природою, протидіючи потенціалу природи, а не використовуючи його. Півбіди, якби людина за власним бажанням мала менше, ніж може, але біда в тому, що компоненти, які людина вносить у ґрунт і на рослину, є отрутою для мікроорганізмів. У результаті потенціал ґрунтів систематично багато років знижується.

Сьогодні успішне і стабільне сільське господарство потребує вмілого поєднання агротехніки, насіння, добрив, захисту і ВІДНОВЛЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТУ.

Саме потреба у відновленні родючості ґрунту дала поштовх розвитку і поширенню біологічних технологій або біологізації сільського господарства. Беручи до уваги потреби ґрунту, людина в змозі створити досконалу технологію. І це особливо актуально сьогодні при величезному різноманітті пропонованих продуктів.

Щоб досягнути найкращого результату, необхідно об’єднувати зусилля виробників і творців біотехнологій. Ціль компанії ЯРОС — відновлення родючості ґрунтів в процесі вирощування. І досягнути її ми можемо тільки разом з вами — господарями на землі.

Відновлення українських ґрунтів — це відновлення конкретного поля, конкретного гектара.

Результат не буває миттєвим, чудо — наслідок щоденних кроків до нього. У сільському господарстві ми часто не беремося за нові ідеї, бо боїмося помилитися. Але чого ми чекаємо? Настав наш час зайнятися важливою справою, відновити і підтримувати природну родючість українських ґрунтів, поки ми їх не знищили.

Сьогодні ми тратимо величезні гроші, щоб дати рослині те, що раніше давала земля. І не тратимо ні копійки, щоб її відновити. А це цілком реально. Давайте вершити велику справу — відновлення родючості ґрунтів і не тільки заради врожаю, а й ради ідеї.

Ми йшли до сьогоднішньої ефективності 16 років: 2001-2008 рр. — від ідеї до продукту, 2008-2017 рр. — розробка технології, тисячі гектарів, щоб сьогодні запропонувати досконалі рішення.

Ми знаємо, що для успіху недостатньо доброї ідеї чи наполегливої праці. Успіх — це також удача.

Біологізація — це не тільки інструмент заробляння грошей, це спосіб повернути борг природі, яка все дала нам безкоштовно. Це турбота про вічне.

Відновлення родючості починається з кожного з нас. Українські ґрунти — це реальні поля реальних людей! Це всі ми і кожен із нас. А всі ми — це Україна!

Кому цікаві наші думки і близькі цінності, запрошуємо до співпраці.
Мій телефон: 097 794 77 80
   

Опубліковано в журналі

№12(355) червень 2017

Cхожі статті

Збирання насінників еспарцету
Бронзівка золотиста: обережно, новий шкідник!
Хвороби ячменю
Сидерати — резерв відтворення родючості ґрунту
Захист гороху від хвороб: хімічний контроль та агротехніка
Хвороби і шкідники огірків у відкритому ґрунті
Отримуємо урожай в умовах стресу