agro business 160 160

Кермо керівника

Сумський національний аграрний університет – один з найпотужніших та авторитетних закладів вищої освіти агротехнічного профілю в Україні, високий статус якого визнано вітчизняними роботодавцями, міжнародними партнерами та поважними рейтинговими агентствами.
Управління ризиками в аграрному секторі є ключовим фактором для стійкого розвитку аграрного бізнесу. Серед найбільш поширених ризиків можна виокремити кліматичні зміни, швидкий розвиток технологій, зміни в економічному та політичному середовищі та ризики, пов'язані зі здоров'ям та безпекою. Тому, ефективне управління ризиками є необхідністю для аграрних підприємств, які знаходяться під постійним…
Український агросектор спіткали складні часи — до економічної кризи в державі та згубних змін клімату додалася ще пандемія коронавірусу. У відповідь на погіршення умов для агробізнесу виникають різні системи фармменеджменту, які створюють для зупинення зниження рівня прибутковості виробництва. За деякими даними, таких систем керування агропідприємством на українському ринку вже близько…
Біологічний чинник нині додав величезні корективи у звичний ритм життя людей у всьому світі. Невидимий ворог COVID-19 живе й поширюється за своїми законами. Щоб захисти здоров’я і життя людей, у країнах запроваджуються і тривають карантині заходи. Люди зостаються вдома, а бізнес — переходить в онлайн. Як вижити й не зупини…
Сільське господарство, разом із лісовим та рибним, займає друге місце в Україні за кількістю зайнятого населення. За останніми даними, у галузі працює майже 3 млн осіб. Більше українців зайнято хіба у сфері торгівлі. Разом із цим, кадрове питання актуальне для аграрної галузі не менше як для інших — ринок праці…
Чи готовий український ринок доплачувати за соціальну відповідальність? Хто з учасників повинен бути рушієм впровадження і оцінки її світових норм? Чи розуміють це поняття і його важливість кінцеві споживачі? Яку роль у впровадженні норм соціальної відповідальності на первинному виробництві відіграють мережі реалізації, та яку користь можуть отримати аграрії, сертифікувавшись у…
В Україну горіх волоський потрапив із Валахії (область Румунії), тому і має таку назву. Нині ця культура є популярною у нашій країні для закладки садів, оскільки попит на горіхи постійно зростає. Щорічний урожай грецького горіха в Україні — до 100 тис. т, з яких більше половини експортується закордон. Перевагою є…
Про кластерну форму організації роботи у різних сферах Україна дізналася не так давно. Активне впровадження та популяризація кластерного об’єднання у нас почалися з ІТ-галузі, де кластери показали свою ефективність та дієвість. Сьогодні така форма організації поширилася на різні сфери, а в агросекторі набула особливої актуальності, адже питання об’єднання аграріїв для…
Ми чуємо, що фермерам важко конкурувати з агрохолдингами. В останніх — широкозахватна агротехніка, імпортне насіння, чудові засоби захисту рослин він шкідників… А куди діватися аграрію, якщо в нього є лише кілька гектарів та беушний трактор?
Серед усіх сфер вітчизняної економіки агробізнес, попри інвестиційну привабливість, що постійно зростає, залишається також і одним із найбільш ризикованих видів господарської діяльності, що зумовлено непередбачуваним впливом як погодно-кліматичних, так і ринкових чинників. Все це вимагає об’єктивну потребу в агроаудиті для оцінки ефективності бізнесу і пошуку його слабких сторін.
Валентина ЛАНОВЕНКО, президент Академії Органічного Садівництва Ekogarden власник органічного розсадника родини Лановенко В Україні хороші ґрунтово-кліматичні умови для вирощування плодово-ягідних культур (44% території займають чорноземи). Інтенсивне садівництво — це один із напрямів сільськогосподарської діяльності, який дозволяє на невеликих площах (2–10 га) отримувати значну кількість плодів — у середньому 45 т яблук/груш з…
Валентина ЛАНОВЕНКО, розсадник родини Лановенко президент Академії Органічного Садівництва Ekogarden За останні роки кількість інвестицій у садівництво постійно зростає. Висока продуктивність плодових насаджень забезпечується використанням якісного посадкового матеріалу, системами опори, краплинного зрошення та протиградовими сітками; оптимальним загущенням дерев на карликових підщепах (3–5 тис. на 1 га).

Please publish modules in offcanvas position.