Банер

«АгроЕкспо 2013» пройшла на УРА!

altОлена СМІЛИК, спеціально для "АС"
 
«АгроЕкспо 2013»: осінній сезон виставок стартував
Початок жовтня ознаменувався ще однією подією в аграрному середовищі. Цього року вперше відбулася Всеукраїнська агропромислова виставка «АгроЕкспо 2013» у Кіровограді, у якій взяло участь понад 300 компаній-виробників техніки, обладнання, матеріалів, засобів та послуг для АПК, а також аграрні й технічні ВНЗ. Про важливість заходу свідчить і участь Президента України Віктора Януковича. «Ця виставка дає змогу продемонструвати могутній вітчизняний промисловий потенціал, який поступово починає розкриватися на повну силу. Адже Україна відіграє значну роль у світовій економіці, зокрема у галузі сільського господарства», - зауважив глава держави під час відкриття «АгроЕкспо 2013».

 

altЯкщо коротко охарактеризувати виставку, то це - 36 тис. кв. м відкритої виставкової площі; спеціально спроектована інфраструктура; польова демонстрація техніки тощо. Тематика заходу також вражала: демонструвалася сільськогосподарська техніка; автомобілі, навантажувачі, автокрани, екскаватори; пропонувалося насіння та посадковий матеріал; добрива та засоби захисту рослин; інформаційні технології в АПК; устаткування для тваринництва; оснащення млинових і елеваторних комплексів; послуги для підприємств АПК; обладнання для переробки сільськогосподарської продукції.
 
У рамках виставки протягом трьох днів з 3 по 5 жовтня відбувалися тематичні семінари, круглі столи. Словом, байдужих до дійства було мало, навіть попри прохолодну погоду. Про це свідчать і враження учасників виставки.
 
altПавло ШТУТМАНголова Ради Асоціації «Украгромаш», організатор виставки
- На цьогорічній виставці представлені усі 28 членів нашої Асоціації. Багато є світових виробників техніки. Характерно, що на сьогодні це найбільша за площею експозиції виставка в Україні. Навіть є певне здивування, адже це перша виставка, і ми змогли привернути увагу стількох великих та середніх компаній. А це уже конкуренція. На дорогих виставках - вона обмежена, позаяк там представлені переважно дорогі транснаціональні потужні компанії. А тут є будь-які. Ми виступаємо передусім за здорову конкуренцію, яка стимулюватиме компанії до розвитку.
 
Сьогодні тут демонструє свою техніку Херсонський машинобудівний завод, який випускає комбайни «Скіф». Є також техніка «Білоцерківмашу», «Червоної зірки», «Велес Агро», Краснянського РП «Агромаш». Всього 28 заводів, які представляють широкий вибір техніки, починаючи від грунтообробітку, закінчуючи тракторами, комбайнами.
 
На мій погляд, ця виставка є тим майданчиком, де вітчизняні машинобудівники можуть себе якомога ширше проявити й показати свої здобутки, стати ближчими до своїх клієнтів.
 
altАндрій МАГДИЧдиректор ТОВ НВП «Білоцерківмаз»
- В сучасних ринкових умовах одним із факторів виживання на сьогодні є випуск нової конкурентоспроможної техніки. Це дає можливість розширювати ринки збуту і аж ніяк не зменшувати свою присутність на них.
 
Білоцерківський машинобудівний завод постійно працює над оновленням своєї техніки. Скажімо, влітку на виставці «Агро 2013» ми демонстрували блок нових машин. Нині на виставці у Кіровограді завод представлений 10 одиницями ґрунтообробної, кормозбиральної техніки. Зокрема, до уваги сільгоспвиробників ми запропонували, окрім уже знайомих машин, новий агрегат «Луг 14» із шириною захвату 14 м.
 
Загалом ми повністю оновили виробництво. Це стосується і «КПІ 2,4», і роторного комбайна «Рось 2» із доопрацьованою швирялкою, яка забезпечить можливість зменшити структуру подрібнення до 20 мм.
 
Сьогодні ми представляємо важку борону БПВ 15Р із висіваючим комплексом австрійської фірми «Техніка плюс».
 
Наразі ще проходять випробування дискатор «ДИЧ 5,2», 12-метровий культиватор. Борона БВП 21 тестується у Казахстані, таких агрегатів у нас замовили 6 одиниць. Нині працюємо над розробкою дослідного зразка борони БВП 9 м, сподіваюся, до кінця цього року справимося із цим завданням.
 
Що стосується самої виставки, то однозначно такі заходи потрібні як виробникам продукції, так і її потенційним споживачам - сільгоспвиробникам. Адже саме тут вони можуть ознайомитися з новинками, поспілкуватися, поділитися досвідом, порівняти, аби потім зробити правильний вибір.
 
altМаксим ХОДУШКОТОВ «Агрофірма «Гермес»
- Організатори виставки, без сумніву, постаралися. Може, ця виставка дещо відрізняється від інших (скажімо, тих, що відбуваються у Києві) меншою присутністю агрохімічних виробників і великих компаній у цій сфері. Однак досить непогано представлені компанії середньої ланки. Можливо, іншим, це не було цікаво, а, може, вони працюють уже якось інакше. Швидше за все. Зараз всі виставки не такі, як були раніше. Та й +1-2о на початку жовтня з безперервним вітром явно стали неприємним сюрпризом для учасників, організаторів та відвідувачів. Цей форс-мажор дещо «розмив» загальне приємне враження. Зі свого боку, як учасники постараємося врахувати деякі моменти і обов’язково приїдемо на цю виставку в майбутньому. Альтернатива столичній помпезності не завадить, а перший млинець, хоча і не зовсім без грудочок, але все-таки вийшов їстівним.
 
altМихайло КРИШКО, комерційний директор «Агроресурс»
- Я дуже задоволений, що в Кіровограді відбувається виставка всеукраїнського масштабу, оскільки це сільськогосподарський край, центр України, тому сюди значно легше дістатись аграріям з різних областей.
 
Хочеться побажати, аби цей захід став щорічним, розвивався та залучав все більше відві-дувачів.
 
На виставці широко представлена техніка вітчизняних виробників, також ми демонструємо і добре відому техніку імпортного виробництва - New Holland, Tecnoma, Faresin, Kuhn, Great Plains, Gaspardo, STROM-Bednar.
 
Цього року компанія «Агроресурс» представила і новинки в асортименті - на виставці пропонуємо увазі виробників сучасний обприскувач TECNIS від компанії «Текнома» та італійський телескопічний навантажувач FARESIN.
 
Обприскувач TECNIS має оптимальний бак об’ємом 3100 л, штангами 24 та 28 м, які обладнані форсунками з керамічними наконечними, що забезпечують гарантований обробіток на площі до 100 тис. га. В багатьох конкурентів встановлюються форсунки з пластиковим або металевим наконечником, які зношуються менше ніж за 1 сезон.
 
Обприскувач агрегатується з тракторами МТЗ. Має пневматичну підвіску, що дуже корисно в умовах наших нерівних полів. Амортизація дозволяє штанзі максимально рівно працювати по поверхні поля, а це забезпечує відповідну якість обробітку. Крім того, сучасний комп’ютер та повний набір опцій, необхідний для якісної обробки посівів.
 
Телескопічний навантажувач «Фаресін» - незамінний помічник господарствам як для польових робіт, так і для виконання робіт на току чи будівництві. З відгуків господарств, що вже придбали цю техніку, вони вже не можуть уявити виконання щоденних робіт без «телескопу» «Фаресін». Очікуємо, виходячи з світового досвіду, що в Україні буде стабільне зростання попиту на дану техніку.
 
Незабаром плануємо відкриття у м. Кіровоград чи не найбільшого та найсучаснішого сервісного центру в Україні - хочемо і надалі підвищувати якість обслуговування своїх клієнтів, відповідати вимогам, що зростають. Крім того, розширюємо свою діяльність і починаємо працювати у сегменті насіння та ЗЗР. Маємо багато планів, як запропонувати клієнту ширший асортимент товарів та послуг.
   

Опубліковано в журналі

№21(268) листопад 2013

Cхожі статті

Арена майбутнього
Сортове багатство
Пізнати світ із «Сингентою»
Залучення інвестицій: німецький погляд
John Deere веде у майбутнє
Україна може дивувати світ
Сталий агророзвиток: україно-німецькі відносини