agro business 160 160

Експертна думка

Агропромисловість завжди відігравала одну з найважливіших ролей для вітчизняної економіки. До повномасштабного вторгнення рф протягом багатьох років українські підприємці посідали провідні позиції у світі серед експортерів аграрної продукції. На сьогодні збитки, завдані агросектору України внаслідок активних бойових дій, обчислюються мільярдами доларів
Розвиток сільськогосподарських кооперативів у новітній історії України завжди був проблемним. З іншого боку, така кооперація надає можливості для невеликих фермерів розширити виробництво продукції, отримати доступ до ринків, навіть міжнародних. Потреба в кооперації виробників сільськогосподарської продукції стала очевидною під час війни.
На сьогодні Україна стає все привабливішою для деяких країн в імпорті сої. Проте існують певні чинники ризику як для імпортерів, так і для внутрішніх виробників і покупців цієї культури. Про основні тенденції вирощування цієї перспективної культури розповідає Оксана Просоленко, виконавчий директор, регіональний директор Східної Європи Асоціації «Дунайська Соя».
Помимо картошки, огурцов и других овощей на грядках отечественных огородников часто можно увидеть и морковь. Это универсальный овощ, в котором много витаминов и микроэлементов. Он может хорошо храниться в надлежащих условиях. Морковь можно замораживать, использовать в салатах, гарнирах и первых блюдах. Выращивать ее не сложно и с задачей справится даже…
У роботі VI міжнародної конференції «Бобові — майбутнє планети» взяла участь директорка департаменту продажів агрохолдингу HarvEast Тетяна Алавердова. Вона очолює цей важливий підрозділ в одній із провідних аграрних компаній України з 2015 року, а в агрогалузі працює більше ніж 20 років. Ми поцікавилися: яке місце бобовим культурам належить у бізнесі…
Попит на харчові продукти у світі за останні два роки суттєво виріс. Причини відомі, і змін поточним тенденціям поки що не видно. Що чекає овочівників уже найближчого майбутнього? Які можливості для нарощування обсягів експорту овочів до ЄС з України? Один із провідних європейських експертів овочів — ФАО розповідає про ситуацію на…
У роботі Першої міжнародної конференції з аграрного права на одній із дискусійних панелей виступила відома українська юристка Олена Сукманова. Вона родом із Донецька, входила до рейтингу «ТОП-100 успішних жінок України».
У Верховної Ради в липні відбулися відкриті громадські слухання, які було присвячено перегляду економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Серед інших представників громадських організацій виробників товарів і послуг, яких залучено у формуванні законодавчого та нормативно-правового поля, участь у заході взяв генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»…
Сьогодні багато агропідприємств, зокрема агрохолдинг A.G.R. Group, пристосовують свої технології вирощування культур до кліматичних умов, що стрімко змінюються, і планують свої технології таким чином, щоб отримувати з гектара більше, а витрачати менше. У компанії A.G.R. Group вибір елементів і методів ґрунтується на наукових підходах, світовому досвіді та власних дослідженнях і…
Чомусь увагу до такої культури, як жито, в Україні незаслужено було зведено практично нанівець. Тим часом у Європі, приміром, жито масово вирощують й експортують за межі своїх країн. То чи є перспектива у вирощуванні цієї культури в Україні?
Сподіватися на те, що рівень заліснення території в Україні в найближчі десятиліття наблизиться до мінімально потрібних 30%, не доводиться. Два століття тому майже 50% території України була вкрита природним лісом.
Відсутність балансу поживних речовин, пришвидшена мінералізація гумусу, доповнена активними процесами водної й вітрової ерозії, веде до швидкої деградації орних земель — головного засобу аграрного виробництва в країні. Вже понад 20% площ орних земель країни офіційно є еродованими й майже 80% мають активні ерозійні процеси.

Please publish modules in offcanvas position.