Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Українсько-словацька фермерська сівалка

П'ятниця, 11 серпня 2017, 12:16
На агропромисловій виставці «АГРО-2017» у Києві нашу увагу привернув посівний агрегат «Містраль». Його виробляє у Вінниці підприємство «Аркона», використовуючи спільні з європейцями технічні рішення. Це агрегати для зернової групи, ними також можна сіяти кукурудзу на силос і дрібнонасіннєві культури — ріпак, редьку, мак, льон, коріандр, трави-сидерати.

 

Вже з 1 вересня вступає у силу Угода про повну асоціацію України з ЄС. Це відкриє нові можливості насамперед для виробників та експортерів. Але й зараз багато наших аграріїв і трейдерів співпрацюють з європейськими країнами. Ми постійно бачимо на виставках АПК і на Днях поля дилерів сільгосптехніки, агрохімії, добрив. Однак є й інші приклади співпраці — скажімо, спільного виробництва сільськогосподарських машин.

На масштабній агропромисловій виставці «АГРО-2017» взяло участь широке коло не лише фермерів і агрономів, а й інженерів, винахідників. Нашу увагу привернула сівалка з назвою «Містраль», що експонувалася поблизу корпусу № 1. Там ми познайомилися із виробниками цієї техніки з Вінниці — агрофірмою «Аркона». Вони вже понад 15 років співпрацюють із заводом «Агрофінал» (Agrofinal, Словаччина), і ця сівалка є продуктом їхнього спільного виробництва.
 

Як розповів нам Микола Прищепа, керівник фірми «Аркона», вона утворилася понад 15 років тому, «відбрунькувавшись» від відомого у Вінниці й по всій Україні підприємства «Ремтехсільмаш». Раніше воно займалося традиційним сервісом сільськогосподарської техніки. Там зібралася когорта вмілих інженерів, управлінців, і «Ремтехсільмаш» розпочав виробляти багато чого корисного, навіть сучасні вінницькі трамваї. Ну, а «Аркона» сконцентрувалася на посівній техніці.

Спочатку вінницькі машиновиробники випускали сівалку «Вінничанка». Потім удосконалили її у співпраці зі словацькими партнерами. Фірма «Агрофінал» розташована у містечку Хлоховец неподалік Братіслави. Вона є передовим розробником сільськогосподарської техніки в Європі. Виготовляє високоточні запчастини для сільгосптехніки, 70% яких експортується у країни Євросоюзу: Німеччину, Іспанію, Італію, Австрію… А тепер і в Україну.

«Містраль» — сівалка, призначена для зернової групи і бобових культур (горох, квасоля), також нею можна сіяти кукурудзу на силос і дрібнонасіннєві культури — ріпак, мак, редьку, трави-сидерати — усі культури, що мають розмір зерна від 1 до 10 мм. Забезпечує норму висіву від 1,8 до 400 кг/га. Сівалка комплектується бункером із не­ржавіючої сталі, розділеним на дві пірамідальні форми (для насіння і добрив), обсягом 1500 л.

Модельний ряд сівалок «Містраль» має ширину захвату від 2,5 до 6 м. Як відомо, містралем називають у Франції сильний північно-західний вітер. Ця назва вказує на те, що агрегат працює завдяки потужній пневматиці — використовуванні сильного керованого потоку повітря. Дозатор насіння дозволяє рівномірно розподіляти посівний матеріал по всіх робочих органах і безперервно очищується, що дозволяє уникнути помилок під час дозування. «Містраль» агрегатується із тракторами популярної у фермерів потужності 85–100 к. с. Агрегат може, за бажанням замовника, бути укомплектований як анкерними, так і дисковими сошниками.

Коментар

Микола ПРИЩЕПАкерівник агрофірми «Аркона» (Вінниця)
 Наше підприємство «Аркона» випускає пневматичні сівалки під маркою «Містраль». Система подачі зерна у них — повітряна. Наш завод функціонує на базі спеціалізованого підприємства «Ремтехсільмаш». Ми давно співпрацюємо зі словаками. «Серце» цієї сівалки — дозатор насіння. Ми беремо його в Словаччині на заводі «Агрофінал». Завод знаний, такі ж дозатори беруть у нього австрійські і німецькі виробники посівної техніки. Якщо наш виріб порівнювати з імпортними аналогами, найбільш схожа ця сівалка, мабуть, з австрійською марки Vogel & Noot. Агрегат «Містраль» розрахований на вітчизняного агровиробника. Тому наші сівалки працюють по всій Україні, основні їх покупці — малі і середні фермери, для холдингів вона, звичайно ж, малувата. Стараємося гнучко співпрацювати з фермерами: даємо відтермінування платежів у міжсезоння — до збору врожаю. В перспективі хочемо зробити такий комплекс, щоб попереду його йшов ґрунто­обробний механізм, а за ним — сівалка.

Василь ЗАГАРНИЙ
Григорій МЕРЕФ’ЯНСЬКИЙ
спеціально для "Агробізнес Сьогодні"
   

Cхожі статті

Концептуальні новинки від KUHN на хвилі українського оптимізму (ВІДЕО)
100 кг/га добрив + ЯРОС = 100 ц/га кукурудзи
Челендж® 600 — новинка від Байєр для захисту соняшнику від бур’янів
Пізнавати філософію буряківництва разом з АДАМА
Керувати родючістю можна
Партнери радять оптимальний вибір
Дистанційне зондування землі