Банер

Наприкінці вересня на українських ринках знову подорожчають овочі

Середа, 13 вересня 2017, 15:35
Хоча ціни на овочі на українських ринках вже пішли вниз, зокрема суттєво опустилися в ціні помідори, баклажани, цибуля і картопля, експерти прогнозують, що в кінці вересня овочі знову зростуть в ціні.

 

Як пише видання "Сегодня", на столичних оптово-роздрібних ринках, де овочі-фрукти одні з найдорожчих у країні, ціни у цьому сезоні приємно дивують. Моркву можна купити по 5-6 грн/кг залежно від якості (рік тому було 6-7 грн/кг), буряк - по 5-5,5 (3,5-4), білоголову капусту - по 4,5-5 (3-3,5), цибулю - по 5-5,3 (було 4,5-7). Помідор-"сливку" можна, як і рік тому, придбати по 6-6,5 грн/кг, стільки ж просять за круглий польовий томат (рік тому - 7,5-8 грн).
 
Картопля, якщо брати мішком, вже коштує 4-4,3 грн/кг (було 4-5,5 грн), на вагу - 5-5,5 грн/кг. За 4-4,5 грн/кг можна купити кавун (було 3-4), за 11-13 грн - баклажани (було 12-15). А ось огірки дорогі - 15-18 грн/кг (10,5-15 грн/кг). Яблука теж недешеві, незважаючи на розпал сезону - елітні сорти коштують від 20 грн/кг, простіші - 12-15. Втім, рік тому ціни теж коливалися в межах 15-22 грн/кг.
 
Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Євген Двірник зазначає, що низькі ціни на овочі протримаються ще 2-2,5 тижні. Більш того, поки з полів не приберуть помідори і більшу частину врожаю "борщового набору", можливо навіть зниження цін: на 15-20%, або нижче 5 грн/кг. Потім ціни поступово підуть вгору.
 
"У жовтні вже буде дорожче, ніж зараз. Тому тим, хто робить запаси на зиму, варто поквапитися. А дешевих яблук не буде через те, що навесні від заморозків постраждали сади у основних виробників. Це південно-західні регіони України та південно-східні регіони Польщі. Ціна взимку буде в межах 22-25 грн/кг", - зазначив експерт.
 
Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко так пояснює зростання цін на овочі і фрукти.
 
"Собівартість, наприклад, картоплі зросла ненабагато. Але коли виробник бачить, що для покупки літра молока йому в цьому році треба продати не три, а чотири кіло картоплі, він змушений піднімати ціну", - додав він.
   

Cхожі статті

"Укрспирт" передадуть Фонду держмайна для подальшої приватизації
Мінагрополітики представило інтерактивну карту вирубки лісів України
В Україні виробництво соків зменшилось на 35%
Мінагропрод назвав умови приватизації спиртових заводів
Чутки та інші «гойдалки»
100-тисячний трактор зійшов з конвеєра тракторного заводу CLAAS
Через засуху сильно постраждали посіви ячменю