Банер

Із нової системи портових зборів виключать знижки

Середа, 30 серпня 2017, 13:35
Нова методика нарахування портових зборів, впровадження якої очікується в 2018 році, не передбачає знижки операторам портових потужностей.

 

Про це заявив в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвис Вецкаганс на брифінгу в понеділок, пише видання «Порти України».
 
«Ми найближчим часом плануємо вийти спільно з Міністерством інфраструктури на дискусію за методикою портових зборів. Наша нова методика не буде мати на увазі ніяких знижок. Вона буде грунтуватися на собівартості роботи в кожному порту і інвестиційної складової, яка повинна окупати інвестиції», - сказав Вецкаганс.
 
За його словами, відповідна дискусія за участю Міністерства інфраструктури та представників бізнесу буде ініційована найближчим часом. 
 
«Тут потрібно також участь Міністерства фінансів, оскільки на сьогоднішній день ми дуже багато фінансових надходжень від портових зборів сплачуємо в бюджет через податки і дивіденди. І без цієї дискусії і розуміння, як Мінфін буде дивитися на це зниження, ми не можемо говорити про рівень портових зборів. У вересні-жовтні ми вийдемо на цю дискусію з Міністерством фінансів. Нам би хотілося бачити, що вже з наступного року в бюджеті буде відображення нової методики портових зборів, але остаточне рішення повинен прийняти Кабінет міністрів», - розповів Вецкаганс.
 
У червні 2017 року АМПУ за участю ДП «УкрНДІМФ» (Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України) завершила доопрацювання проекту нової методики розрахунку ставок портових зборів. Нова методика заснована на OPEX (operating expenses) - операційних витратах без урахування інвестиційної складової.
 
Як повідомив в. о. голови ДП «АМПУ» Райвис Вецкаганс 20 червня, зниження ставок портових зборів слід очікувати не раніше 2018 року. За його словами, проект оновленої методики розрахунку ставок портових зборів буде представлений на затвердження в липні.
   

Cхожі статті

Чи відбудеться різке подорожчання хліба?
Українські аграрії переходять на карбамід
На Буковині BASF представив найновітніші рішення для захисту садів
Президент підписав закон про земельні аукціони
Відкриття нового заводу STELA в Массінгу
У Полтавській області реконструюють завод із переробки відходів тваринництва
Хід збиральної кампанії станом на 12 листопада