Банер

Після відкриття ринку землі іноземні інвестори вичікуватимуть щонайменше два роки, - аналітики

Вівторок, 23 травня 2017, 11:39
За оцінкою більшості експертів, лише відкриття ринку землі може в найближчій перспективі вирішити проблему нестачі інвестицій в АПК без кардинальних змін у соціально-економічному устрої країни.

 

Як зазначається в дослідженні УкрАгроКонсалт, ринок землі принесе українському агросектору довгоочікувані значні інвестиції, що обумовить його зростання і підвищить фінансову віддачу для держбюджету.
 
На думку аналітиків, найвірогідніші три групи інвесторів після відкриття ринку землі.
 
Перша – це інвестори з офшорів, які чудово знають механізми ринкових відносин у країні, включаючи процедурні нюанси купівлі-продажу та експлуатації землі, і які не проти вкластися в перспективний актив. 
 
Друга - транснаціональний капітал, який на рівних веде діалог із центральними органами влади і зацікавлений в «українському» ланці для своєї технологічного ланцюжка. 
 
Третя - спекулятивний капітал. 
 
При цьому зазначається, що середні іноземні інвестори (насамперед з країн ЄС), які зацікавлені у зростанні виробництва через розвиток місцевої економіки, будуть вичікувати рік-два, щоб краще оцінити свої ризики (як комерційні, так і юридичні). Водночас за цей час малоймовірно, що будуть нівельовані на практиці ризики, пов'язані з дотриманням прав власності, ефективністю судової системи, діями адміністрацій і т. д.
 
На думку аналітиків, істотний приплив інвестицій у реальний сектор АПК у кращому разі слід очікувати до 2020 р. 
 
При цьому практично всі три системні недержавні джерела фінансування зростання і конкурентоспроможності аграрноїгалузі української економіки (власний прибуток аграрних підприємств, банківське кредитування і зарубіжні інвестиції) сьогодні втрачають свої позиції як ресурс розвитку аграрного сектора, що може суттєво гальмувати розвиток галузі, що негативно позначиться на економіці країни в цілому. Адже у 2010-2016 роках частка сільського господарства зросла з 8,3% до 14,4% (плюс 6 п. п.). За три роки (2014-2016 рр..) частка аграрної продукції в експорті збільшилася з 31% до 42,5%. За попередньою оцінкою, агросектор забезпечив майже третина (28%) надходжень валюти в 2016 році.
   

Cхожі статті

Литва готова інвестувати в «зелені» проекти в Україні
До агросектору іноземні інвестиції надходять більш як з 60 країн світу
До переліку професій загальнодержавного значення увійшли бджоляр та виноградар
У сезоні 2016/17 Україна збільшила експорт цукру в 10 разів
За три місяці 2017 року імпорт насіння в Україну перевищив експорт у 45 разів
На насіння льону в Україні існує стабільний попит
Україні не вистачає баранини для експорту в ЄС