Банер

В Україні на 7% зросла кількість сухих та дуже сухих земель

Понеділок, 19 грудня 2016, 12:43
Україна має великі водні запаси, проте не використовує їх для зрошення полів, в той час коли від водного дефіциту страждають понад 60% площ сільгоспугідь.

 

Про це заявив директор Інституту водних проблем та меліорації Михайло Ромащенко, передає SuperAgronom.

«Світ страждає від дефіциту води. В Україні ситуація інша. Якщо у 1991 році всі галузі народного господарства України використовувати 30-35 млрд кубометрів води в рік, то зараз ми використовуємо лише 10 млрд. У нас створена система Дніпровських водосховищ, ми створили канали - здавалося б, бери і користуйся. Але ми цього не робимо і тут відрізняємось від усієї планети замість того, щоб скористатися своїми можливостями», - говорить Михайло Ромащенко.
 
За його словами, питання зрошення стає для України надзвичайно актуальним, адже лише за останні роки площа сухих земель зросла на 7%. А завдяки змінам клімату відбуваються все більш швидкі зміни й у вологозабезпеченні ґрунтів.

За даними Інституту водних проблем та меліорації, уся площа земель, що обробляються в Україні, становить 32 млн га, з яких вже неменше 19 млн га перебувають в умовах дефіциту вологи.
   

Cхожі статті

Політичні ризики інвестування в український АПК візьме на себе Європейський інвестиційний банк
Українська пшениця знижується у ціні
У 2016 році експорт м'яса збільшився на 23%
Мінагропрод хоче до кінця листопада підписати меморандум з зернотрейдерами
На Сумщині виявлено захоронення трупів тварин заражених сибіркою
На зерновому ринку досягнуто порозуміння між державою та бізнесом
Ростсільмаш продемонстрував техніку потужно й переконливо