Банер

За 11 місяців Україна експортувала цукру втричі більше, ніж за весь 2015 рік

П'ятниця, 16 грудня 2016, 10:43
За 11 місяців поточного року Україна експортувала в три рази більше цукру, ніж за весь минулий рік, - 335,2 тисячі тонн на суму 166,8 мільйона доларів.

 

Про це повідомив голова правління Національної асоціації цукровиробників України "Укрцукор" Андрій Дикун, передає УНІАН.

За його словами, Україна змогла досягти такого рекордного показника в умовах, коли експорт в країни ЄС обмежений квотою в 20 тисяч тонн, яку наша країна вичерпала ще в січні. При цьому Єврокомісія не має наміру збільшувати її обсяг найближчим часом.

"Був перегляд квот, ми спілкувалися з європейськими чиновниками... Вони не хочуть її збільшувати... Ми працюємо над пошуком нових клієнтів для нашої продукції", - повідомив глава асоціації. 

Він підкреслив, що шукати нові ринки збуту потрібно не лише українським виробникам цукру, але і виробникам інших видів продукції з доданою вартістю - кондитерам, мірошникам, молочникам і м'ясникам.

За даними координатора Ради з питань експорту продовольства Богдана Шаповала тільки 16% експортованої з України продукції створює додану вартість, що відповідає минулорічному показнику.

"40% від експортної виручки України - це аграрна продукція, але тільки 16% з цієї аграрної продукції, це продукція з доданою вартістю", - зазначив він.

За прогнозами експерта, у наступному році частка цієї продукції може незначно зрости - до 17-17,5%, але не більше того.
 
На думку Шаповала, найбільш пріоритетними для експорту української аграрної продукції є ринки Африки та Азії. Наступного року Рада з питань експорту планує організувати близько 14 торгових місій в ці країни, найцікавішими з яких експерт вважає місії з молочної та м'ясної продукції.

"Нам необхідно рухатися в Африку і Азію, а ЄС - це скоріше імідж для нас і якась невелика частка нішевою продукції", - підкреслив Шаповал.

Як повідомлялось раніше, згідно з даними Мінагрополітики, експорт аграрної продукції з України в 2015 році склав 14,6 мільярда доларів. Основні статті експорту - зернові і соняшникова олія. Питома вага експорту сільгосппродукції у товарній структурі експорту України в 2015 році склав рекордний показник - 38,2%.

Минулого року 45% українського експорту продовольства пішло в країни Азії, 28,2% - в Європу, 13,6% - в Африці і 10% - в країни СНД. Основу товарної структури українського аграрного експорту становили зернові культури - 16% від загального експорту, жири та олії - 9% та олійні культури - 4%.
   

Cхожі статті

Голова Мінагропроду координуватиме роботу Держпродпотребслужби
ССЕС разом із другим траншем поставить ДПЗКУ елеваторне обладнання
З 2016 року експорт до Росії може знизитися до нуля
Бенчмаркінг у свинарстві: у чому переваги?
В Одеській області планують запустили пілотний проект спрощеного фітосанітарного контролю фруктів і овочів
Держдопомогу дрібним фермерським господарствам збільшили до 500 тис. грн
Експорт української агропродукції до Китаю зріс у 12 разів