Банер

До кінця року ціни на молокопродукти зростуть на 5-10% - експерт

Четвер, 15 грудня 2016, 11:39
З початку 2016 року вартість літра молока збільшилася майже на 3 грн. Це викликане переважно зростанням цін на цю продукцію на світовому ринку, збільшенням собівартості виробництва та активізацією експорту української молочки.

 

Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко на круглому столі в рамках спеціального проекту «УНІАН-АГРО».
 
«До кінця року ми очікуємо, що ціни на молоко і молочні продукти зростуть в середньому на 5-10%», - сказала вона, відзначивши, що вже у першому півріччі наступного року знову збільшиться виробництво молока і ціни дещо знизяться. 
 
Музиченко зазначила, що основними країнами-імпортерами вітчизняних молочних товарів є Казахстан, Молдова і Грузія. 
 
За даними аналітика Асоціації свинарів України Олександри Бондарської, яка також брала участь в обговоренні круглого столу, подорожчали й інші види продукції тваринництва. Так, ціни на українську свинину у грудні порівняно з листопадом зросли від 4% до 11,6% (залежно від м'ясної частини, що продається). Але порівняно з груднем 2015 року ціни майже не змінилися. 
 
Згідно з даними експерта, на ціни вплинули споживча активність населення, сезонні коливання попиту і пропозиції, динаміка цін на ресурси. Крім того, зросли витрати виробників - подорожчали ветеринарні препарати (від 5% до 70%) і корми.

Як повідомлялось раніше, за прогнозами голови ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадима Чагаровського, надходження молока на українські переробні підприємства в 2016 році скоротиться порівняно з 2015 роком на 7-9% і становитиме 4,2-4,3 млн тонн.

Нагадаймо, що, згідно з даними Державної служби статистики, в 2015 році Україна істотно скоротила виробництво молочної продукції. Зокрема, виробництво молока знизилося на 11%, вершкового масла - також на 11%, спредів і жирових сумішей - на 31%, сиру свіжого неферментованого - на 9%, жирних сирів - на 5%, йогуртів - на 9%, а молоковмісних продуктів - на 10%.
   

Cхожі статті

Case IH на конференції «Системи землеробства 2016»
Земельні відносини - 2013
«Монсанто Україна» розпочинає програму стажування для молодих аграріїв
Ціни на молоко продовжують зростати
АЧС впливатиме на ринок української свинини ще кілька років
Рентабельність вирощування винограду в Україні сягає 75%
Депутати проголосували за зміни до Податкового кодексу